Fotoworkshopy

ARANŽOVANÉ FOTOGRAFOVÁNÍ ZVÍŘAT

Pro fotografy

Už několik let se věnujeme aranžovanému fotografování divokých zvířat, neboli fotoworkshopů. A protože fotit neumíme, stojíme na druhé straně objektivů, tedy u zvířat.

Fotografům přírody, či jen těm, kdo si to chtějí zkusit, nabízíme možnost přijet s některými našimi dravci a sovami do Vámi nalezené lokality a nafotit si tam přesně to, co požadujete.


Samozřejmě je třeba mít při focení trošku soudnosti. Ne vše lze provést a ne každé zvíře je ochotno spolupracovat. Dravci a sovy se dle možností fotí s různým stupněm jištění. Mohou být zcela volní, bez poutek a šňůr a jediné nepřirozené, co na nich zůstává je nesnímatelný kroužek (u sov většinou schovaný pod peřím), U dravců a sov, kteří jsou méně spolehliví, popř. agresivní, pouta zůstávají a je na šikovnosti fotografa, aby si je dokázal schovat za kamenem, větví, ocasem či Photoshopem.


Když to jen trochu jde, ptáci i létají. Letovky bezesporu patří k nejatraktivnějším fotografiím, ale zároveň jsou tím nejsložitějším pro nás - donutit zvíře, aby dělalo to, co si fotografové přejí, obzvláště když si každý přeje něco jiného. Ale snažíme se, jak to jen jde, i když to bohužel často nevychází.Pro případné zájemce upozorňuji, že se bráníme poškozování stromů v chráněných oblastech, tedy např. řezání větví vytrhávání stromků apod. Rovněž odmítáme fotit dravce na neadekvátní kořisti, která podněcuje zejména některé omezenější lovce k nenávisti k "zahnutým zobákům" Typickým příkladem je focení jestřába na zajíci, výra na srnčeti, krahujce či sokola na bažantovi a podobně. 

Všechny ptáci na fotografiích na těchto stránkách jsou naši dravci a sovy. Fotografie, které nejsou přímo mé, jsou od kamarádů, kteří se účastnili našich fotoworkshopů.