Ostatní zvířata

JINÍ PTÁCI, SAVCI A DOMÁCÍ ZVÍŘATA

Don od Alpské protěže

Pes domácí - Anglický setr


Dnes už je to děda (narozen 2007), nicméně pořád aktivní, jako všichni setři. Doma asi nejméně poslušný pes na světě, v poli už maká tak jak má. Kromě lišek ho srstnatá nezajímá, zato bažantíků se nemůže nabažit. V mládí procestoval po ČR mnoho výstav, zejména mezinárodních a až na jedno škobrtnutí, jsme vždy přivezli nějaký ten titul, byť jako dorostenci mu "odborníci" předpovídali věčné VDéčko. CACů máme nepočítaně, sem tam nějaký ten CACIB či res.CACIB. I BOB z výstavy Duocacib Brno jsme si dovezli. Český junior šampion, i Český šampion. Má za sebou i Jarní zkoušky v první ceně. 

Kajetán

Pes domácí - Slovenský čuvačNáš hlavní hlídač domu i zvířat.

 Neskutečně hodné a trpělivé zvíře vůči našim dětem, ale za to nekompromisní proti komukoliv (včetně mně), kdo by na ně nebyl přívětivý. Kvůli velké chuti do hlídání musíme mít na plotě dvojité pletivo. Zatím má 3 zářezy na boudě, přičemž prvního (100kilového zedníka) sejmul už v 5 měsících.

Prase divoké

Sus scrofa


Naši pašíci se jmenují Zuzana a Hubert. Oba se k nám dostali jako malí nalezenci a byli odkrmeni kozím mlékem. Nyní tráví čas likvidací svého výběhu a boudy.

Daněk skvrnitý

Dama dama


Daněk není původní obyvatel ČR, nicméně hlavně v nížších oblastech je docela rozšířený. Dospělí samci mají parohy ve tvaru lopat. Na pastvinách za domem máme menší stádečko daňků, kteří každoročně mají nové přírůstky a doplňují naše kozy při spásání trávy.

Koza domácí


Velitelem našeho stádečka 10 koz je ANB kozel Kvído. Obzvláště na podzim se jeho vůně line až do sousední vesnice. Děvčata jsou vesměs kříženky všeho možného. V současné době nedojíme a kozy jsou určeny hlavně na spásání trávy.

Tchoř fretka


Fretka byla vyšlechtěna z divokých tchořů a je tedy domácím zvířetem. Sice je řazena mezi domácí mazlíčky, ale důvod domestikace byl lov. Používá se k vyhánění králíků divokých z nor. Máme páreček Saméra a Svini, kteří dvakrát ročně vychovávají mláďata, většinou kluky.